Wrzask i cisza

Wrzask i cisza

Pewnego niewyspanego poranka porucznik Walter postanowił ukarać ministra dziwkarza i wąsatych generałów z brzuchami. Udowodnienie, że w Sztabie panował chaos, a tajne dane wyciekały jak z nieszczelnego kranu, nie było niczym trudnym. W kraju i w NATO zawrzało. Przecieki szybko zlikwidowano, a porucznik Walter został aresztowany przez Żandarmerię.

I tak oto po kilku miesiącach trafił na wojnę… czyli wpadł do piekła przez własną głupotę. Wysłano go na własną prośbę do Afganistanu by mógł odkupić swoje grzechy wobec Rzeczypospolitej i honoru żołnierskiego. Do Polski nie mógł wrócić.
Druga zmiana kontyngentu w Afganistanie dała mu status weterana i odznakę „Za zasługi w działaniach poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej”. Weteran – wrak przywieziony z wojny, odznaczony przez kolejnego już ministra. Ten w przeciwieństwie do poprzednika dzień rozpoczynał nie od kreski kokainy, a prywatną mszą w kapliczce wojskowej, którą rozkazał wybudować.

Ministerstwo Dziwact zarządzane przez Dziwaków. Niebezpieczni ludzie bo wyposażeni w możliwość decydowania o sprawach ważnych.

Złe sny ostatecznie opuściły Waltera. Koszmary w których chciał uciec z płonącego wozu bojowego. Z chaosu ciał, każdy chciał uciec i żyć. Ze smrodu i strachu, wrzasku i paniki. Teraz wszystko ucichło. Nie walczył z zaciętym włazem zaplątany w mokrą pościel koszmaru.

Uciekł, a los go zaprowadził do miejsca w którym wieczorami palił papierosy, pił piwo i oglądał zachodzące słońce nad lasem. Cisza oczyszczała rany duszy.

Wymsknął się ze świata chaosu i wrzasku. Dali mu spokój – odkupił swoją winę nieposłuszeństwa i dywersji. Wojenne wraki leczy się w klinkach, stowarzyszeniach i grupach wsparcia. Trwanie w stanie choroby i ciągłe grzebanie w ranach to współczesna nowoczesna terapia leczenia stresu pola bojowego. Dano innym szanse by mogli udawać, że żyją, że mimo swoich ran są potrzebni i że będą szanowani. Cóż. Po co o tym myśleć? Przeszłość jest czasem dokonanym – niczego nie można już zmienić.

Powyższy tekst jest fragmentem książki „Nieprawda” mojego autorstwa

kozlovsky.pisze

Debiutant pisarski. Piszę swoją pierwszą książkę - sensacja połączona z kryminałem. Próbuję używać słów jako plastycznego sposobu wyrażania i opisywania życia.

Dodaj komentarz

Close Menu
%d bloggers like this: